• Writer's pictureetsgm

Пословни изазов

Ученици наше школе, Анђела Илић IV3, Никола Станушић IV2, Атанасије Брајовић IV4 и Михаило Ђурђевић III4, учествовали су на такмичењу средњошколаца у предузетничким вештинама, под називом ,,Пословни изазов”, које је одржано 19. октобра 2022. године у Прељини.

Такмичење је реализовала организација Достигнућа младих у Србији, која је окупила више од 100 ученика из 26 средњих школа са простора југозападне Србије. Петочлани тимови, састављени од ученика из различитих школа, добили су задатак да осмисле производ или услугу који ће помоћи младим људима да одрже пажњу. Уз помоћ пословних ментора креирали су бизнис планове за своје идеје, које су на крају дана у троминутној презентацији представили члановима жирија и публици.

Иако се наши ученици нису пласирали даље, са такмичења су се вратили са пуно позитивних утисака, богатији за ново искуство, као и бројна познанства.