ЕТШ „Књаз Милош“: Интеркултура – Италијанка Мирјам враћа се у домовину

У петак, 25. новембра 2022. године, ученици трећег разреда образовног профила кувар, уз подршку директорке, Катарине Недељковић, одељенског старешине, Јелене Козодеровић, и наставника куварства, Војка Мијаиловића, организовали су пригодну прославу како би се обележио последњи дан боравка Мирјам, која је била на тромесечном програму размене у нашој школи.

Овом догађају присуствовале су још две ученице, које су у програму размене са Гимназијом ,,Таковски устанак'', у пратњи наставнице италијанског језика, Марије Вељић, затим Јелена Луковић, члан породице која је угостила Мирјам, и други наставници наше школе. Након презентације, којом је Мирјам укратко представила тромесечни боравак у нашој земљи, гости су имали прилику да дегустирају разноврсне посластице коју су припремили ученици. Одељенском старешини је припала част да Мирјам уручи потврду о реализацији наставе у нашој школи, постигнут успех, препоруку за даље школовање и прикладан поклон како би јој период, који је провела у нашој земљи, дуго остао у сећању.