Хуманитарни базар

На предлог Ученичког парламента, чланови куварске и маркетиншко-предузетничке секције ЕТШ ,,Књаз Милош” организовали су Хуманитарни базар за нашег суграђанина, Мирка Топића, коме је потребан новац за наставак лечења у Турској. Током читаве седмице, ученици образовних профила кувар и конобар, на часовима вежби, припремали су воћне салате, воћне напитке, слана и слатка пецива, чијом куповином је дониран новац. Намирнице за пецива је обезбедила школа, а воће заинтересовани наставници и ученици.

Путем сарадње са Ученичким парламентима преостале две средње школе, 14. октобра 2022. године, овој акцији су се придружили и ученици гимназије и техничке школе. Добар одзив, тимски рад и дружење обележили су овај дан, Дан отворених врата, за све оне који су желели да помогну и донирају новац. Припремањем здравих оброка, уједно је обележен и Светски дан здраве хране, 16. октобар.