ЛЕТЊИ СТАРТАП КАМП - ''КАМПИНО''

Ученици наше школе: Мина Милошевић III1, Ива Васовић III3, Илија Зарић III3, Викторија Васовић III4 и Кристина Радојичић IV3, учествовали су на Летњем стартап кампу ,,Кампино", који је одржан од 12. до 14. септембра 2023. године у Научно-технолошком парку Чачак. Овај догађај је реализован у сарадњи са Научно-технолошким парком Београд, а подржала га је Влада Швајцарске, кроз пројекат ,,Технопарк Србија 2 - Подстицање извоза кроз развој технолошких паркова". Учествовало је преко 40 учесника из 12 различитих градова Србије, узраста од 17 до 30 година. Учесници су имали прилику да уче од стручњака из области технолошког предузетништва, путем предавања и тематских радионица, које су обухватале различите аспекте стартап екосистема. Овај догађај није био само едукативно искуство, већ и прилика за умрежавање са људима истих интересовања. Током тродневног дружења са другим учесницима, ученици наше школе стекли су дивно искуство, нова знања и вештине, која ће применити у наставку школовања, а и у будућности.