• Writer's pictureetsgm

,,Пословни изазов”

Дана 4. октобра 2023. године, ученице Ивона Илић III3, Емилија Коларевић IV2, Лена Петровић и Крстина Боранијашевић IV3 у пратњи наставнице економске групе предмета Драгане Ђокић, учествовале су на такмичењу средњошколаца у предузетничким вештинама, под називом ,,Пословни изазов” које је организовано у хотелу „Ливаде“ у Прељини.

Наставнице економске групе предмета, Весна Мандић и Драгана Ђокић, припремиле су ученике наше школе за дато такмичење.

Овај догађај је окупио 106 учесника из 28 средњих школа и 20 градова из региона југозападне Србије.

Петочлани тимови, састављени од ученика из различитих школа, предано су радили на проналаску решења за изазов, како мотивисати младу особу да остане у свом месту рођења и како да смање одлазак младих из земље. Уз помоћ пословних ментора креирали су бизнис планове за своје идеје, које су кроз презентацију представили члановима жирија и публици.

Ученица Ивона Илић је део тима који је на овом такмичењу освојио прво место. Овај пласман омогућио је Ивони учешће на Националном такмичењу, које ће бити идржано у јануару у Београду.

Наставница и ученици вратили са пуно позитивних утисака, богатији за ново искуство, као и бројна познанства.