Међународна размена са Турском, 20-27. март 2024. године

Последња два дана размене су била пуна различитих активности. Група је преподневни део понедељка провела разгледајући залив Златни рог и уживајући у погледу на Истанбул са узвишења и кафића Пјер Лоти. У поподневним сатима су уследиле спортске активности у школи.

Уторак, 26. март 2024. године, започео је обиласком Бејлербеји палате на азијској страни Истанбула (округ Ускудар), након чега је група прешла на европско тло и уживала у познатим знаменитостима, Галата кули, тргу Таксим и чувеној пешачкој улици, Истиклал.

Повратак у Србију је уследио у среду, 27. марта 2024. године, са међународног аеродрома Истанбул. Групу су испратили директор школе, Мехмет Алкан, главна координаторка размене, Нур Сахин, као и извршни асистент, Емел Екесан.

Велику захвалност упућујемо партнерској школи Мармара, која је била изванредан домаћин нашој групи ученика и професора током њиховог седмодневног боравка у Турској!