МАТУРСКА ЕКСКУРЗИЈА

У периоду од 17. до 21. априла 2024. године, реализована је матурска екскурзија за ученике четвртог разреда ЕТШ ,,Књаз Милош”. У путовању је учествовало 68 ученика четвртог разреда, директор школе и стручни вођа, Катарина Недељковић, одељенске старешине Александра Црногорац IV1, Весна Мандић IV2 и Весна Грбовић IV3.

Екскурзија је реализована у Северној Италији и том приликом матуранти и њихове вође су посетили Трст, Верону, Сирмионе, Падову, Вићенцу, Венецију и Лидо ди Јесоло.

Током ове посете ученици и њихове вође су имали прилику да упознају Италију, њене природне, културне знаменитости и обичаје.

Матурска екскурзија као круна вишегодишњих школских активности свакако је прилика да ученици у новој средини и у посебним условима искажу своју индивидуалну и колективну одговорности, ојачају своја већ стечена пријатељства и другарства као и прилика за стицање нивих.