ЗНАЊЕМ ДО ПОСЛА

У уторак, 23. априла 2024. године, за матуранте наше школе организовано је каријерно вођење и саветовање, које је спровела Зорица Митровић, каријерни саветник Развојног бизнис центра Крагујевац, у сарадњи са наставницима наше школе.

Овом приликом, матуранти су кроз израду тестова за професионалну оријентацију, добили могућност да дефинишу своја интересовања и способности за професионални избор, који их очекује након завршетка средње школе.

Такође, ученици су добили и информације о алатима које нуди Програм „Знањем до посла“, партнерски пројекат две владе (Швајцарске и Србије), осмишљен да створи предуслове за брже запошљавање младих.

Ученицима је упућен и позив за индивидуалне саветодавне разговоре са каријерним практичарима Развојног бизнис центра Крагујевац у наредном периоду.

Договорен је и наставак сарадње са представницима Развојног бизнис центра Крагујевац у наредној школској години.

1 view0 comments