Светски дан књиге

Светски дан књиге, 23. април, у нашој школи је обележен кроз неколико активности ученика и наставника, а у организацији школске библиотеке и Маркетиншке секције наше школе. Ученици су осмислили и креирали пано у школском холу, на коме су представљена књижевна дела заступљена у школској лектири. Ученици су поделили и промотивни материјал у свим одељењима, уз објашњење о важности читања, као и неопходности посете библиотеци.

Организована је и посета библиотеци ученика првог разреда, где је кроз разговор ученика и наставника истакнута важност читања и читалачког искуства. Ученици и наставници су препоручили своје омиљене књиге, а такође су прочитани и неки делови из књига великих светских писаца. Дан књиге се обележава 23. априла у знак сећања на датум рођења два велика светска писца, Шекспира и Сервантеса.

1 view0 comments