Образовни профил Кувар - Јован Поњавић

Образовни профил Кувар је занимање које Економско-трговачка школа ,,Књаз Милош" школује већ четири године. За овим атрактивним занимањем, ученици сваке године показују све веће интересовање, а неки га доживљавају као посебан вид уметности. Међу њима је и Јован Поњавић, ученик трећег разреда образовног профила Кувар, који је уједно и наш матурант.

У разговору са Јованом, сазнали смо да је почео да кува са осам година, када је помагао мами око кућних послова. Временом је приметио да га рад у кухињи опушта и усрећује, па је са радошћу уписао нашу школу, а на листи жеља, прва је била образовни профил Кувар. Јован ужива на часовим куварства у школи и часовима практичне наставе које обавља у угоститељском објекту ,,Минер”.

Такође, и трпеза у његовом дому често је богата специјалитетима која настају захваљујући његовим кулинарским умећима.

Након завршене средње школе, Јован планира да настави своје школовање у области кулинарства, у чему му желимо пуно среће и успеха.

1 view0 comments